Środa, 06 lipca 2022 r.
   » Strona główna
   » VWMANIA
   » Speed Mania
   » Konkurs Auto Sezonu 2018
   » Demo Car VW MKI
   » Demo Car VW Touran
   » Project Wolf
   » Kontakt

W sprawach  stoisk wystawowych oraz sponsoringu proszę o kontakt:

e-mail: biuro@vwmania.org

Untitled Document

Uwaga!!!
Prosimy o nie wnoszenie na teren zlotu opakowań szklanych!!!!
będą konfiskowane....

www.dbdrag.pl
https://www.facebook.com/dBdragRacingPoland?ref=hl

Turnieje:

DB DRAG RACING - zawody na najgłośniejsze auto zlotu.
Zawodnicy i ich samochody dzielimy na 2 klasy - do 1000W (Street Stock 1k) i do 2000W (Street Stock 2k). Jeżeli zdarzy się zawodnik którego realna moc przekroczy 2000W wtedy uruchomimy trzecią klasę - do 4000W - Street Stock 4k.
Selekcja do klas odbywa się poprzez realny pomiar mocy wyjściowej na wzmacniaczu.
Pomiar trwa 30 sekund i odbywa się na częstotliwości.
Zawody odbywają się w dwóch rundach - runda klasyfikacyjna, gdzie zawodnicy klasyfikują się do turnieju. Osiem najleszych wyników w swojej klasie przechodz do drugiej rundy czyli - runda eliminacyjna.
W rundzie eliminacyjnej chodzi głównie o to, żeby wyeliminować swojego konkurenta. Jest to system pucharowy. Zawodnicy starują w parach. Zwycięzca pary przechodzi dalej, do ćwierćfinałów, potem do półfinałów i na koniec do finału.

BASS RACE - konkurs na najlepsze sterowanie sprzetem audio. W Bass Racie nie chodzi o to, żeby grac jak najglośniej, lecz żeby idealnie wysterować poziomem głośnosci, żeby pokonać zawodnika i nie przekroczyć dopuszcalnego poziomu.
W konkursie Bass Race zawodnik startuje na utworze muzycznym - na piosence wybranej przez zawodnika. Przez 30 sekund pomiaru zawodnik musi tak regulowac poziom głośności pokrętłem w radioodtwarzaczu, żeby w ostatniej sekundzie pomiaru jego wynik było lepszy od wyniku przeciwnika i jednocześnie zawodnik nie przekroczył wyznaczonego przez klase poziomu dB.
Klasy w turnieju Bass Race to - do 119,9 dB, do 129,9 dB i do 139,9dB.
Start w turnieju:
Bass Race to także turniej pucharowy. Posiada dwie rundy - runda klasyfikacyjna i runda eleiminacyjna.
Podczas rundy klasyfikacyjny zawodnik sam klasyfikuje się do w/w klas (czyli do 119,9 lub 129,9 lub 139,9). Podczas pomiaru rundy klasyfikacyjnej zawodnik sam reguluje swój poziom głośności tak, żeby w ostatniej sekundzie uzyskac swój wyznaczony cel - czyli klase. Inaczej mówiąc:
Zawodnik chce zaklasyfikowac się do klasy do 129,9 dB. Podczas 30-sekundowego pomiaru musi tak rozgłośnić swój system audio, żeby jego wynik w dB oscylował powyżej 119,9 dB i poniżej 129,9 dB. W tej rundzie zawodnik podczas pomiaru MOŻE PRZEKROCZYĆ WYZNACZONY PRZEZ SIEBIE pułap lecz żeby zaklasyfikować się do wyznaczonej przez siebie klasy musi tak szybko ściszyć system audio, żeby w ostatniej sekundzie uzyskac wynik równy lub niższy niż 129,9 dB. Jeżeli natomiast zawodnik uzyska zbyt mały wynik np - 120,1dB to moze nie zaklasyfikować się do nastepnej rundy, gdyż program klasyfikuje tylko ośmiu zawodników z najlepszymi wynikami.
W rundzie eliminacyjnej NIE WOLNO przekroczyć limitu dB ustalonego przez klasę w której startuje zawodnik. Przypominam, że mamy trzy klasy - do 119,9 dB, do 129,9 dB i do 139,9 dB. W rundach eliminacyjnych przekroczenie tych granic skutkuje odpadnięciem z zawodów. Reguły rundy eliminacyjnej są takie same jak w zawodach pucharowych. Para zawodników walczy o przejście jednego z nich do ćwierćfinałów, półfinałów i finału.

TOP DOG - konkurs bardzo podobny do Bass Race lecz z wieloma udoskonaleniami. Zawody te nie posiadają rundy klasyfikacyjnej!
Zawodnicy zapisani na konkurs TOP DOG startują parami w kolejności jaką wyznaczy im komputer, od pierwszego do ostatniego (od 1 do n). Zawodnicy grają na utworze muzycznym, który sami sobie wybierają. Podczas 30 sekundowego pomiaru zawodnik, przez pierwsze 10 sekund sam wybiera sobie klasę (tzw. TARGET)  w jakiej będzie startować. Przykład - Zawodnik po 10 sekundach pomairu uzyskał wynik 117,0 dB czyli program przydzieli mu target 119,9dB i zawodnik podczas kolejnych 20 sekund pomairu bedzie ścigał się do wartości 119,9dB. Natomiast jeżeli zawodnik po 10 sekundach pomiaru uzyska wynik 120,1dB to komputer zaklasyfikuje go do klasy 129,9dB (wynik 129,9 bedzie TARGET-em) i zeby wygrac zawodnik bedzie mial tylko 20 sekund zeby szybko "dojsc" do wyniku 129,9 dB i nie przekroczyć go. Wygrywa ten zawodnik który w ostatniej sekundzie będzie miał wynik bliższy TARGETU. Np. Strtujący zawodnicyy A i B. Jeden zawodnik w ostatniej sekundzie ma wynik 129,8dB a drugi ma wynik 139,6dB. Wygrywa zawodnik A, gdyż jego wynik jest bliższy TARGET-owi. Roznica miedzy turniejem TOP DOG, a BASS RACE jest taka, ze zawodnicy ktorzy startuja w parach (zawodnik A i zawodnik B) moga wedlug wlasnego uznania ustalać sobie TARGET, czyli zawodnik A może startowac do 129,9dB, a zawodnik B do np. 119,9 dB. Zwycięzca z pary zostaje w turnieju tak długo aż ktoś go nie wyeliminuje. Podczas każdego startu zawodnicy otrzymują punkty.

Punkty liczone są za:
- start w turnieju
- zwycięstwo w bitwie
- szybkie dojście do TARGETU
- utrzymanie przez 3 sekundy idealnego wyniku TARGET-owego
- idealny TARGET po 10 sekundach pomiaru
- bonus za remis
- bonus za wygranie rundy remisowej

Punkty minusowe :
- przestrzelenie (przekroczenie ustalnego po 10 seundach TARGETU)
- falstart
Po starcie każdego zapisanego zawodnika, w turnieju TOP DOG rozpoczyna się runda druga, czyli ponowne pomiary z tym że, tym razem komputer wyznacza zawodników od ostatniego do pierwszego.
Cały turniej TOP DOG wygrywa zawodnik z największą ilością punktów.

W razie niejasnosci prosze o zapoznanie sie z regulaminami turniejów organizacji dB DRAG, które można znaleźć na stronie www.dbdrag.pl.

Profesjonalne bezpÂłatne statystyki www
Copyright © 2006-2022 vwmania.org