Środa, 06 lipca 2022 r.
   » Strona główna
   » VWMANIA
   » Speed Mania
   » Konkurs Auto Sezonu 2018
   » Demo Car VW MKI
   » Demo Car VW Touran
   » Project Wolf
   » Kontakt

W sprawach  stoisk wystawowych oraz sponsoringu proszę o kontakt:

e-mail: biuro@vwmania.org

Untitled Document


Uwaga!!!
Prosimy o nie wnoszenie na teren zlotu opakowań szklanych!!!!
będą konfiskowane....

FAQ VWMANIA 2012

W związku z licznymi pytaniami które do nas kierujecie, przygotowaliśmy dla Was FAQ, gdzie powinniście znaleźć odpowiedzi na najważniejsze tematy:

 1. Kiedy odbędzie się VW GROUP EVENT VWMANIA 2012?
  XIV VWMANIA, odbędzie się w dniach 27-29.07.2012.

 2. Gdzie odbędzie się VW GROUP EVENT VWMANIA 2012?
  XIV VWMANIA, odbędzie się w Pruszczu Gdańskim, przy ul. Powstańców Warszawy 36, na terenie Aeroklubu Gdańskiego.

 3. Kiedy będzie można wjechać na VW GROUP EVENT VWMANIA 2011?
  Bramy zlotu otwarte zostaną 27.07.2012, o godzinie 18:00.

 4. Czy na VWMANIE można wjechać samochodem?
  To jest zlot miłośników aut z grupy VAG. Na teren VWMANI można wjechać wszystkimi markami, które są związane z grupą VAG, czyli: VW, AUDI, SEAT, SKODA, PORSCHE, BENTLEY, BUGATTI, LAMBORGHINI.

 5. Czy na VWMANIE można wjechać samochodem innej marki?
  To jest zlot aut z grupy VAG. Na teren zlotu nie można wjechać autami innej marki. Zasada ta nie obowiązuje sponsorów, wystawców, zaproszonych gości, organizatorów, zabezpieczenie techniczne. Osoby chcące wziąć udział w imprezie mogą zostawić swoje auto na zewnętrznych parkingach.

 6. Czy na VWMANIE można wjechać rowerem lub skuterem?
  Tak, istnieje taka możliwość bez dodatkowej opłaty. Płaci się tylko za osobę.

 7. Czy na VWMANIE można wjechać motocyklem?
  Niestety nie ma takiej możliwości. Osoby chcące wziąć udział w imprezie, mogą zostawić swój motocykl na zewnętrznych parkingach.

 8. Czy na VWMANIE można wjechać quadem?
  Niestety nie ma takiej możliwości, z uwagi na niebezpieczeństwo zniszczenia terenu trawiastego lotniska, które stanowi lądowisko.

 9. Czy można przyjechać z przyczepą campingową?
  Tak, istnieje taka możliwość. Koszt wjazdu podany jest w cenniku.

 10. Czy można przyjechać z lawetą lub autolawetą?
  Istnieje możliwość przyjechania ale z zastrzeżeniem, że na terenie zlotu laweta lub autolaweta ( chyba że auto z grupy VAG), nie będzie mogła przebywać dłużej niż 1h. Specjalnie do tego przygotowany zostanie niestrzeżony parking techniczny, na którym po rozładowaniu auta, będzie można je zostawić bez dodatkowej opłaty. Kaucja za wjazd w celu rozładowania auta wynosi 200PLN. W przypadku nie wyjechania w określonym czasie kaucja przepada, a sprzęt zostanie usunięty na koszt właściciela.

 11. Czy na VWMANIE można wejść?
  Tak. Koszt wejścia podany jest w cenniku.

 12. Czy na VWMANIE dzieci wchodzą bezpłatnie?
  Na teren imprezy bezpłatnie wpuszczane są dzieci do lat 10-ciu.

 13. Czy na VWMANI można rozbić namiot?
  Tak, impreza ma charakter weekendowego pikniku, z licznymi atrakcjami, wieczorną zabawą oraz możliwością pozostania na terenie imprezy od piątku do niedzieli. Wykupując wjazdówkę, bilet wstępu, można skorzystać z udostępnionego terenu i rozbić namiot.

 14. Czy będzie można kupić wcześniej wjazdówkę oraz bilet wstępu dla pasażerów?
  Tak, istnieje możliwość zakupu poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie, w zakładce VWMANIA 2012. Przedsprzedaż elektronicznych biletów oraz elektronicznych wjazdówek dostępna jest w dniach 01.03.2012 - 30.06.2012 roku.

 15. Czy będzie można zwrócić zakupione wjazdówki lub bilety wstępu?
  Niestety nie ma takiej możliwości. Istnieje jedynie możliwość przepisania e-wjazdówki na inne auto ale z uwzględnieniem kosztów takiej operacji, odesłania zakupionego e-biletu i nie przekroczenia określonego terminu tzn. do 5 lipca 2012 roku ( data nadania przesyłki zwrotnej ).

 16. Co zrobić jeżeli sprzedam auto a zakupiłem wcześniej wjazdówkę?
  Niestety nie ma możliwości zwrotu zakupionej wjazdówki. Istnieje jedynie możliwość przepisania e-wjazdówki na inne auto ale z uwzględnieniem kosztów takiej operacji, odesłania zakupionego biletu i nie przekroczenia określonego terminu tzn. do 5 lipca 2012 roku ( data nadania przesyłki zwrotnej ). Oprócz odesłania pocztą otrzymanego e-biletu, należy również wysłać maila na adres bilet@vwmania.pl, z informacją o przyczynie wymiany e-biletu, danych jakie są błędnie wpisane lub mają zostać zmienione i podaniu nowych danych. Zwrotną informacją otrzymacie dane do przelewu, który trzeba uiścić w celu pokrycia kosztów wymiany e-biletu.

 17. Co zrobić jeżeli dane osobowe lub dane auta uległy zmianie, a zakupiłem wcześniej wjazdówkę?
  Istnieje możliwość zmiany danych zamieszczonych na e-wjazdówce ale z uwzględnieniem kosztów takiej operacji, odesłania zakupionego biletu i nie przekroczenia określonego terminu tzn. do 5 lipca 2012 roku ( data nadania przesyłki zwrotnej ). Oprócz odesłania pocztą otrzymanego e-biletu, należy również wysłać maila na adres bilet@vwmania.pl, z informacją o przyczynie wymiany e-biletu, danych jakie są błędnie wpisane lub mają zostać zmienione i podaniu nowych danych. Zwrotną informacją otrzymacie dane do przelewu, który trzeba uiścić w celu pokrycia kosztów wymiany e-biletu.

 18. Co zrobić jeżeli przy zakupie wjazdówki podałem błędne dane osobowe lub dane auta?
  Wysyłając zgłoszenie, otrzymuje się maila z podanymi wcześniej danymi do akceptacji, które trzeba sprawdzić i potwierdzić klikając na podany w mailu link. Jeżeli podało się błędne dane, to istnieje możliwość zmiany danych zamieszczonych na e-wjazdówce ale z uwzględnieniem kosztów takiej operacji, odesłania zakupionego e-biletu i nie przekroczenia określonego terminu tzn. do 5 lipca 2012 roku ( data nadania przesyłki zwrotnej ). Oprócz odesłania pocztą otrzymanego e-biletu, należy również wysłać maila na adres bilet@vwmania.pl, z informacją o przyczynie wymiany e-biletu, danych jakie są błędnie wpisane lub mają zostać zmienione i podaniu nowych danych. Zwrotną informacją otrzymacie dane do przelewu, który trzeba uiścić w celu pokrycia kosztów wymiany e-biletu.

 19. Czy będzie można zarezerwować sektor dla zorganizowanej grupy?
  Tak, istnieje taka możliwość ale wiąże się to z zakupem wjazdówek dla min. 20 aut. Sektor zostanie wydzielony, oficjalnie naniesiony na mapkę znajdującą się w materiałach rozdawanych uczestnikom imprezy oraz na stronie VWMANI.

 20. Do kiedy można zarezerwować sektor dla zorganizowanej grupy?
  Termin rezerwacji sektorów kończy się wraz z zakończeniem sprzedaży e-biletów, tj. 30 czerwca.

 21. Kto może zarezerwować sektor dla zorganizowanej grupy?
  W celu sprawnej komunikacji i uniknięcia nieporozumień, grupa wyznacza swojego przedstawiciela, który w ich imieniu kontaktuje się z osobą odpowiedzialną na rezerwacje grupowe: Tomasz Niedziałkowski bilet@vwmania.pl, (w temacie należy wpisać REZERWACJA SEKTORA NAZWA GRUPY ).
 22. Co trzeba zrobić aby zarezerwować sektor dla zorganizowanej grupy?
  W tym celu przedstawiciel grupy kontaktuje się z Tomaszem Niedziałkowskim bilet@vwmania.pl (w temacie należy wpisać REZERWACJA SEKTORA NAZWA GRUPY ), który odpowiada za rezerwacje grupowe. Żeby dokonać rezerwacji trzeba zebrać grupę min. 20 aut. Przedstawiciel grupy otrzyma specjalny formularz, w którym trzeba uzupełnić dane osób i ich samochodów, a następnie w imieniu grupy przekazać w pełni wypełniony formularz i przelać na wskazane konto pieniądze. Po otrzymaniu wypełnionego formularza i wpłaty na konto, do przedstawiciela grupy zastanie wysłana lista z danymi jakie znajdą się e-biletach i po otrzymaniu mailowego potwierdzenia danych, do wszystkich członków grupy, zostaną przez nas wysłane zakupione e-wjazdówki oraz jeżeli były zamówione to również dodatkowe e-bilety wstępu. Potwierdzenie danych ma na celu wyeliminowanie błędnych danych i co za tym idzie, niepotrzebnych kosztów wymiany e-wjazdówek.

 23. Czy rezerwacja sektora dla zorganizowanej grupy jest odpłatna?
  Nie, rezerwacja jest bezpłatna. Żeby dokonać rezerwację sektora potrzebna jest tylko wpłata za min. 20 członków sektora.

 24. Co zrobić jeżeli jest więcej chętnych na rezerwację sektora?
  Istnieje możliwość rezerwacji większej liczby sektorów. Żeby ułatwić zebranie większej grupy, możliwe jest zarezerwowanie 1 i 1/2; sektora ( czyli 30 aut ), a dalej liczba uczestników w sektorze wzrasta o każde 10 aut ( 40,50.....;itd.)

 25. Co zrobić jeżeli jest np.: 19 chętnych na rezerwację sektora?
  W takim przypadku proszę przedstawiciela grupy o kontakt z Tomaszem Niedziałkowskim bilet@vwmania.pl (w temacie należy wpisać REZERWACJA SEKTORA NAZWA GRUPY ).

 26. Co zrobić jeżeli jest np.: 24 chętnych na rezerwację sektora?
  W takim przypadku proszę zebrać jeszcze 4/5 aut, a później kontakt przedstawiciela grupy z Tomaszem Niedziałkowskim bilet@vwmania.pl (w temacie należy wpisać REZERWACJA SEKTORA NAZWA GRUPY ).

 27. Co zrobić jeżeli nie ma więcej niż np.: 16/24 chętnych na rezerwację sektora?
  Można spróbować poszukać znajomych z innej mniejszej grupy i wspólnie stworzyć 1 sektor, a później wyznaczyć przedstawiciela grupy, który skontaktuje się z Tomaszem Niedziałkowskim bilet@vwmania.pl (w temacie należy wpisać REZERWACJA SEKTORA NAZWA GRUPY ).

 28. Czy będzie można wynająć prywatne kabiny WC dla grup zorganizowanych?
  Tak, dla zorganizowanych grup istnieje taka możliwość. Można wynająć dowolną liczbę kabin WC, które są dofinansowane przez organizatorów. Istnieją dwa rodzaje kabin WC: Standard oraz VIP z umywalką. Wynajęte kabiny będą ustawione w zarezerwowanych sektorach oraz będą serwisowane, a po uiszczeniu na terenie zlotu kaucji, mogą być udostępnione klucze do zamykania kabiny. Ceny wynajmu znajdują się na stronie, w zakładce VWMANIA 2012. Przedstawiciel grupy zobowiązany jest do przekazania całej kwoty za wynajem kabiny, na wskazane w mailu konto. W celu dokonania rezerwacji kabin proszę przedstawiciela grupy o kontakt z Tomaszem Niedziałkowskim bilet@vwmania.pl (w temacie należy wpisać REZERWACJA KABINY WC DLA NAZWA GRUPY ).

 29. Czy będzie można wynająć prywatne kabiny WC, jeżeli nie jest się zorganizowaną grupą, która posiada własny sektor?
  Na tą chwilę nie ma takiej możliwości. Znając rozkład sektorów, wszystko zostaje wcześniej przygotowane i ustawione w odpowiednich do zamówienia miejscach. Jeżeli pojawi się opcja transportu kabiny WC w miejsce wskazane podczas zlotu, to w cenach które nie obejmują dofinansowania oraz z doliczeniem serwisu i transportu.

 30. Czy na terenie VWMANI będą kabiny WC?
  Tak, oprócz możliwości wynajmu prywatnych kabin WC, jako organizatorzy zapewniamy kabiny ogólnodostępne, które zostaną ustawione w najbardziej optymalnych miejscach.

 31. Czy na terenie VWMANI będą kabiny prysznicowe?
  Tak jak w latach ubiegłych, w tym roku również będą prysznice. Jednak w tym roku, w celu zapewnienia uczestnikom imprezy większego komfortu i łatwiejszego dostępu, zapewnione zostaną 2 kontenery prysznicowe. Opłata za skorzystanie z prysznica jest symboliczna i służy pokryciu kosztów eksploatacyjnych.

 32. Czy na terenie VWMANI będzie można coś zjeść?
  Tak jak w ubiegłym roku, oferta cateringowa będzie urozmaicona w takim stopniu aby każdy mógł zjeść na miejscu, bez martwienia się o własny prowiant i napoje. W tym roku jeszcze bardziej ułatwiony zostanie dostęp do cateringu oraz napojów. Wszelkie działania jakie zostają podjęte, mają ułatwić i umilić pobyt na imprezie, a nie nastręczać problemów w przygotowaniach do uczestnictwa w VW MANI.

 33. Jakie zasady obowiązują uczestników VWMANI?
  VWMANIA posiada szczegółowy regulamin, który obowiązuje wszystkich uczestników imprezy. Wjeżdżając lub wchodząc na teren imprezy, wiąże się to z automatyczną akceptacją regulaminu. Regulamin dostępny jest na naszej stronie, w materiałach jakie otrzymują uczestnicy imprezy ( gazetka VW MANIA 2012) oraz przed wejściem na teren imprezy. Wszelkie zakazy i nakazy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy i to dla ich dobra zostały stworzone. Każdy kto łamie zasady regulaminu powinien mieć świadomość, że służby odpowiadające za bezpieczeństwo będą odpowiednio reagowały i korzystały z uprawnień jakie im przysługują, w tym z prawem nałożenia kary regulaminowej do 5.000 PLN. Każdy uczestnik który zauważy osobę zachowującą się niebezpiecznie, powinien zgłosić to służbom porządkowym, ochronie lub organizatorom.

 34. Dlaczego na terenie VWMANI obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia i wnoszenia opakowań szklanych?
  Rozjechane butelki stanowią zagrożenia dla osób poruszających się na terenie zlotu, w tym szczególnie dla dzieci, które również są uczestnikami naszej imprezy. Poza tym teren na którym odbywa się impreza, stanowi lądowisko dla statków powietrznych oraz dla skoczków spadochronowych Aeroklubu Gdańskiego. Rozbite szkło uszkadza również opony w autach uczestników imprezy. Dlatego właśnie, sprzedawane na terenie zlotu napoje ograniczają się do takich, które mają opakowanie inne niż szklane. Wszelkie opakowania szklane mogą zostać skonfiskowane przez służby porządkowe, a poza tym może zostać nałożona kara finansowa.

 35. Czy na terenie VWMANI można kupić oficjalne gadżety?
  Tak, na terenie zlotu, zawsze jest naniesiony na mapkę i oznakowany oficjalny sklep VWMANIA, w którym można zakupić wszelkie gadżety związane z VWMANIA.

 36. Czy na terenie VWMANI można prowadzić sprzedaż gadżetów z logo VW MANIA?
  Zabronione jest wykorzystywanie znaku lub nazwy, bez zgody właściciela marki VWMANIA i tym samym sprzedaży gadżetów z wykorzystaniem tego znaku. Poza tym, na terenie zlotu nie wolno sprzedawać żadnych gadżetów bez wynajęcia powierzchni handlowej lub pisemnej zgody organizatorów.

 37. Czy na terenie VWMANI można prowadzić działalność handlową, w tym sprzedaż?
  Tak, na terenie zlotu można prowadzić działalność handlową w tym sprzedawać ale wiąże się to z wynajęciem powierzchni handlowej. W tym celu należy skontaktować się wcześniej z osobą odpowiedzialną za współpracę, tj. z Tomaszem Niedziałkowskim biuro@vwmania.pl. Jakakolwiek działalność handlowa bez wynajęcia powierzchni, wiąże się z automatycznym nałożeniem opłaty za handel, a dodatkowo z wyciągnięciem odpowiednich konsekwencji prawnych, w tym z nałożeniem regulaminowej kary finansowej.

 38. Czy na terenie VWMANI można prowadzić działalność reklamową?
  Nie, na terenie zlotu nie wolno prowadzić żadnej działalności reklamowej (w tym rozdawania ulotek, kuponów, ekspozycji reklam itp.) bez wynajęcia powierzchni reklamowej lub pisemnej zgody organizatora. W tym celu należy skontaktować się wcześniej z osobą odpowiedzialną za współpracę, tj. z Tomaszem Niedziałkowskim biuro@vwmania.pl.. Jakakolwiek działalność handlowa bez wynajęcia powierzchni wiąże się z automatycznym nałożeniem opłaty za handel, a dodatkowo z wyciągnięciem odpowiednich konsekwencji prawnych, w tym z nałożeniem kary finansowej.

 39. Jakie konkursy i atrakcje przewidziane są podczas VWMANI 2012?
  Wszelkie informacje dotyczące konkursów oraz atrakcji będzie można znaleźć w newsach oraz w zakładce VWMANIA 2012. Poza tym zachęcamy do zapisywania się do Newsletter, za pośrednictwem którego będziemy informowali o wszelkich nowościach związanych z VWMANIA.

 40. Gdzie znajdę regulaminy obowiązujące na VWMANI 2012?
  Wszelkie informacje dotyczące udostępnionych regulaminów imprezy, konkursów, będzie można znaleźć w zakładce VWMANIA 2012. Poza tym podczas trwania imprezy wszystkie regulaminy dostępne będą w biurze zlotu. Dodatkowo regulamin imprezy dostępny będzie przed wejściem na zlot oraz w gazetce VWMANIA 2012.

 41. Co zrobić jeżeli zgubi się wjazdówkę uprawniającą do wjazdu na teren zlotu?
  Naklejona wjazdówka stanowi bilet uprawniający do wjazdu i jej zgubienie powoduje utratę prawa do ponownego wjazdu na teren imprezy. W takim przypadku należy ponownie zakupić bilet wjazdowy.

 42. Co zrobić jeżeli zostanie zerwana lub zgubiona opaska, uprawniająca do wejścia na teren zlotu?
  Naklejona opaska kontrolna, stanowi bilet wstępu na teren imprezy. W przypadku zgubienia lub zerwania opaski, automatycznie traci się prawo do ponownego wejścia na teren imprezy.

 43. Co zrobić jeżeli wygrałem w konkursie a nie zostałem na wręczeniu pucharów?
  W przypadku nie odebrania pucharów oraz nagród podczas ich uroczystego wręczania, istnieje możliwość odbioru osobistego w ciągu 30 dni. W przypadku nie odebrania wygranych, puchary i nagrody przepadają.

 44. Co zrobicie jeżeli zacznę "palić gumę", "kręcić bączki" na trawie, "kopać dołki" i jeździć niebezpiecznie na dojazdach i w uliczkach między sektorami?
  W przypadku stwarzania niebezpieczeństwa i niszczenia mienia, jako organizatorzy nakładamy karę regulaminową do 5.000PLN, usuwamy z terenu imprezy, a w przypadkach skrajnie nieodpowiedzialnych, dodatkowo zgłaszamy sprawę na Policję. Niebezpieczne zachowanie nie będzie tolerowane i zostanie bezwzględnie tępione.

 45. Co zrobicie jeżeli zauważycie kierowcę, który stwarza zagrożenie i którego dodatkowo podejrzewacie że jest pod wpływem alkoholu?
  W przypadku stwarzania niebezpieczeństwa, nakładamy karę regulaminową do 5.000PLN usuwamy z terenu imprezy, a jeżeli dodatkowo zachodzi podejrzenie jazdy pod wpływem alkoholu, zgłaszamy sprawę na Policję. Niebezpieczne zachowanie nie będzie tolerowane i zostanie bezwzględnie tępione.

 46. Czy można jeździć w nocy po terenie zlotu?
  Od godz. 22:00 zaczynamy ograniczać jazdę i informujemy kierowców o zakazie jazdy, który zaczyna się o 23:00. Po tej godzinie bezwzględnie obowiązuje zakaz jazdy, a osoby niestosujące się do zakazu będą usuwane z terenu zlotu. Zakaz jazdy obowiązuje do godz. 6:00. Ograniczenie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników imprezy i zostało wprowadzone z uwagi na Wasze prośby. Niebezpieczne zachowanie nie będzie tolerowane i zostanie bezwzględnie tępione.

 47. Czy można w nocy wkręcać silniki na wysokie obroty tzw. "do odcięcia"?
  Od godz. 23:00 do 6:00 obowiązuje zakaz wkręcania silników na wysokie obroty. Ograniczenie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników imprezy i zostało wprowadzone z uwagi na Wasze prośby. Osoby które będą łamały zakaz, mogą zostać ukarane karą regulaminową do 5000 PLN oraz zostać usunięte z terenu imprezy.

 48. Czy na VWMANI istnieje możliwość skorzystania z energii elektrycznej?
  Niestety nie ma takiej możliwości. Teren lotniska nie posiada własnej sieci energetycznej, a z agregatów prądotwórczych mogą korzystać tylko wystawcy i firmy współpracujące, które wynajmują powierzchnię reklamową.

 49. Czy na VWMANI istnieje możliwość blokowania dojazdów do sektorów?
  Zachowanie takie jest niedozwolone z uwagi na bezpieczeństwo uczestników imprezy. Z uwagi na Wasze bezpieczeństwo, wszystkie służby wyznaczone przez organizatora, muszą mieć możliwość poruszania się między sektorami. Osoby stwarzające zagrożenie i te które będą łamały zakaz, mogą zostać ukarane karą regulaminową do 5000 PLN oraz zostać usunięte z terenu imprezy.

 50. Czy można jeździć po terenie zlotu?
  Tak można ale trzeba pamiętać, że na terenie zlotu obowiązują przepisy ruchu drogowego oraz wewnętrzne ograniczenie prędkości do 10km/h. Osoby poruszające się samochodem muszą pamiętać o tym, że stwarzanie jakiegokolwiek zagrożenia, a szczególnie szybka i niebezpieczna jazda będzie surowo karana, a osoby takie będą usuwane z terenu zlotu. Poza tym trzeba pamiętać że w godzinach 23:00-6:00 obowiązuje zakaz jazdy. Ograniczenie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników imprezy i zostało wprowadzone z uwagi na Wasze prośby. Niebezpieczne zachowanie nie będzie tolerowane i zostanie bezwzględnie tępione.

Profesjonalne bezpÂłatne statystyki www
Copyright © 2006-2022 vwmania.org