Niedziela, 14 kwietnia 2024 r.
   » Strona główna
   » VWMANIA
   » Speed Mania
   » Konkurs Auto Sezonu 2018
   » Demo Car VW MKI
   » Demo Car VW Touran
   » Project Wolf
   » Kontakt

W sprawach  stoisk wystawowych oraz sponsoringu proszę o kontakt:

e-mail: biuro@vwmania.org

Untitled Document

XXI Ogólnopolski Zlot Fanów Volkswagena - 
"VW MANIA 2007" [27 - 29 lipca 2007]
opracował Marcin Kuchczyński


Sponsorzy

Wyniki konkurencji sportowych

Zdjęcia

Cześć drodzy VW Maniacy!!

W tym roku praca nareszcie nie przeszkodziła mi w uczestniczeniu w XXI zlocie fanów VW. O to relacja z tego, co się działo i było warte odnotowania. Otóż od momentu otwarcia bram w piątek o godzinie 18 –tej zaczęło zjeżdżać się mnóstwo aut. Według moich obliczeń tylko w piątek przybyło około 380 aut. Nieźle. Chyba trzeba pomyśleć nad jakimiś atrakcjami w piątkową noc na przyszły rokJ. Zaroiło się od namiotów, co krok napotykało się grilla i grupki VW Maniaków dyskutujących przy napojach bezalkoholowych;) noc upłynęła bez ekscesów. Aut ciągle przybywało. Ruch na bramie był non stop a w sobotę od godziny 10-tej rozpoczął się mega napływ ludzi i aut. Jak co roku padł rekord- około 7tys ludzi i prawie 800 aut!!. Wirus VW zatacza coraz większe kręgi! Niestety plac w Rusocinie już nie wystarcza. W tym roku i tak poszerzony, wypełniony był po brzegi autami z całej polski. Trzeba pomyśleć o nowym miejscu. Mała runda po placu pozwoliła na stwierdzenie paru faktów:
Spojlery odchodzą do lamusa, coraz więcej jest aut robionych na styl cult, obowiązkowo jakieś cultowe felgi ( najlepiej BBSy ale Ronale Turbo, Schmidty też są na fali, zdarzają się takie rzadkości jak Tutec, Stahl Exclusive, Gotti). Bardzo fajnie prezentowała się ekipa z Poznania ”Cult-Style.pl”. Z ich samochodami spod znaku „felga  + gleba” Czarna Bora powalała na ziemię! Ciekawie wyglądały też dwa Golfy MK2: jeden specjalnie pordzewiały ( kolejny w Polsce Rost Style) i drugi pomalowany chropowatą, szarą farbą. Niezły efekt! Ale wszystko to przebił Beny i jego Golf MK1. Po dwóch latach pracy pokazał w końcu swoje auto i chromowane BBSy oraz silnik – zrobiły ogromne wrażenie. Właściciel zapowiedział że to nie koniec i w przyszłym roku jeszcze nas czymś zaskoczy. Trzeba tylko dodać ze zmiana koloru z Milka na piękną, głęboką czerń wyszła temu autu na dobre.
Konkurencje na placu zaczęły się od slalomu, w tym roku zrezygnowano z wyścigu na prostej. Pod stara sceną ekipa z Audiomaniaka z Rumi prezentowała swojego dB-Dragstera Senta Marbelle ( jest to jedno z najgłośniejszych aut w Polsce – ponad 156dB i na pewno jedyne, którego bagażnik otwiera się kilofem! Tu podziękowania dla straży pożarnej za pomoc J ). Przeprowadzono tez konkurs na najgłośniejsze auto.
Dwa razy popis dali chłopaki z WHEELIEHOLIX. Ich motory można było zobaczyć częściej na jednym kole niż na dwóch i to też nie zawsze na tylnym. Bardzo podobał mi się numer z poczwórnym paleniem gumy. Szkoda tylko ze publika była drętwa i słabo nagradzała brawami. Następna konkurencja na torze to był wyścig na dochodzenie. Po niej odbyło się radosne podpalenie Skody Favorit i pokazy ratownictwa drogowego, który zamienił Skodzinę w kupkę złomu. Następnie odbył się ulubiony przez publikę konkurs palenia gumy, startowały w nim takie dziwne auta jak VW T4 oraz Skoda Felicia pick-up. Jako nieplanowany dodatek popis dali wystawcy z Bytowa. Teraz wiadomo, dlaczego mówi się ze Nissan 200SX jest najlepszym autem do latania bokiem! Dla osób, które nie startowały autami przygotowano tor Kartingowy mogli też spróbować jazdy na rowerze z odwróconą kierownicą ( oj kupa śmiechu była jak się popatrzyło na wysiłki chłopaków). Można też było sprawdzić stan amortyzatorów oraz moc silnika na hamowni. Przed północą na scenie wystąpiła Pani nauczycielka a równo o północy zgasły światła i zaczął się pokaz fajerwerków. Później na scenie znów pojawiła się sympatyczna Pani i zaprosiła ochotników z tłumu do tańca. Było zacnie. A propos tłumu, zawsze się znajdzie podpity idiota, który próbuje rozrabiać, ale liczna ochrona i ich szybka reakcja skutecznie zapobiegała incydentom. Brawo!!. Po Tych wszystkich emocjach atmosferę nakręcił jeszcze konkurs mokrego podkoszulka a potem imprezę nakręcali znani wszystkim: Dj Omen oraz Dj Vivaldi.
Acha, odbył się też oczywiście wybór auta zlotu, którym zostało jak można było się domyślać czarne cacko Benego. Niedziela to dzień sprzątania i pakowania się. Nie zaplanowana na ten dzień żadnych konkurencji i około 12 –tej plac świecił prawie pustakami. O godzinie 15 najbardziej wytrwałe auto, które jako ostatnie opuszczało plac otrzymało od organizatorów wyróżnienie w postaci pucharu – Za najbardziej wytrwałych!!.
Podsumowując, była to kolejna udana VW MANIA.

Do zobaczyska za rok!

MA$LAK
                    

Profesjonalne bezpÂłatne statystyki www
Copyright © 2006-2024 vwmania.org