Środa, 22 września 2021 r.
   » Strona główna
   » VWMANIA
   » Speed Mania
   » Konkurs Auto Sezonu 2018
   » Demo Car VW MKI
   » Demo Car VW Touran
   » Project Wolf
   » Kontakt

W sprawach  stoisk wystawowych oraz sponsoringu proszę o kontakt:

e-mail: biuro@vwmania.org

Właściciel: Nikoś
Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 2.0 swap 1.8t agu
Moc [KM]: 330
Zawieszenie: Eibach multi pro r2
Koła: Porsche 2x8,5j i 2x10,5j
Nadwozie: Zderzak przedni octavia rs zaspawany na gładko, zderzak tył dołożony dyfuzor oryginalny milotec, nakładki poszerzające milotec tył, brak anten, brak bocznych listew.
Wnętrze: Pełne Kubly recaro z audi s3 czarna skóra z białą alcantarą, sufit czarny, słupki obite na czarno. Biała wykładziny oraz dekory z octavi rs.
Audio: Brak

Co tu opowiadać. Policyjna skoda octavia ( a właściwie jej resztki) kupiona jako totalny golas, z wyposażenia nie było nic, nic i jeszcze raz nic. W Aucie został zmieniony całkowicie kolor na LA5W. Wnętrze również zostało zmienione z seryjnego na RSA a w tym roku zawitały pełne Kubly recaro z audi s3 czarna skóra z białą alcantarą oczywiście zadbalem również o bezpieczeństwo, zostały zamontowane pasy szelkowe, hamulce przednie brembo 4 tłokowe customowe adaptery tarcza 312 tył hamulce z s3,. Dołożona została pełna elektryka szyb i foteli, została zamontowana klimatyzacja, W 2013 przeprowadzony został swap silnika z 2.0 na 1.8t agu. Zimą tego roku tak jak mówiłem na zeszłej edycji została podniesiona moc ze 150km na 330km i 400nm. Zastosowana została turbina td05h wtryski 550cm, pompa walbro, duży inter przelot 3' z tlumikiem końcowym RM Motors. Cewki z tuarega dolot customowy sprzęgło od radzikowskiego jednomas. Jednak bardzo szybko okazało sie, że napęd tylko na oś przednia nie przenosi tej mocy. Oczywiście pierwszym zabiegiem było usunięcie air raida. I wstawienie gwintu z najwyższej półki. Zamontowane zostały rozpórki i auto stało się bardzo sztywne. Lecz nadal jedna oś nie dawała rady wiec szybko padła decyzja iż plany na zimę 2016 czyli swap haldexu zostaną przyspieszone. I tak oto dochodzimy do dnia dzisiejszego, auto jest rozebrane praktycznie do zera, malowana jest komora pod kolor auta, swapowany jest cały układ napędowy haldex. Robiony jest porządek pod maską, oraz generalne Czyszczenie wszystkiego oraz odnawianie. Terminem wyjazdu ukończonego auta jest właśnie zlot vw mania. Dlatego miło było by was odwiedzić na faktori ;)

Pozostałe zdjęcia:

Powrót do galerii projektów

Profesjonalne bezpÂłatne statystyki www
Copyright © 2006-2021 vwmania.org